KONST / Litografier / Färglitografi 14367411
*
nr 1436 7411
Kristian Krokfors
(f. 1952), Finland
"Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 23:24:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kristian Krokfors
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Läs mer om Kristian Krokfors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konstnär finländska konstnärer färglitografi grafik kristian krokfors litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Kristian Krokfors
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Läs mer om Kristian Krokfors
nr 1436 7411
Kristian Krokfors
(f. 1952), Finland
"Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 23:24:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kristian Krokfors
Kristian Krokfors, finländsk mÃ¥lare och grafiker född 1952.Läs mer om Kristian Krokfors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konstnär finländska konstnärer färglitografi grafik kristian krokfors litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46